O nás

Jsme malá rodinná chovatelská stanice chovající plemeno bearded collie, která byla založena a uznána FCI v roce 2015. Naši psi jsou právoplatnými členy naší rodiny, se kterými sdílíme všechny strasti i slasti psího života.

Bearded collie přišla do našeho života v létě v roce 2009, kdy se na den letního slunovratu narodila čarodějka Rozárka. Datum jejího narození ji předurčilo k tomu, aby změnila náš život jednou pro vždy.

Rozárka, celým jménem C.I.B. Dol Blathanna Emiel Regis, se mnou nastoupila do čtvrtého ročníku na veterinární univerzitě a pokračovala ve studiu až do promoce. Poté nás následovala na Vysočinu, kde jsme s mužem zapustili kořeny a kde v roce 2013 porodila svůj první vrh, čímž u nás zažehla chovatelskou vášeň.

První štěňátka byla odchována pod záštitou chovatelské stanice Emiel Regis, ze které naše Rozinka pochází. Během její březosti a v průběhu odchovu štěňátek nám již bylo jasné, že vlastní chovatelská stanice bude jen otázkou času. A tak jsme na začátku roku 2015 získali svou ochrannou známku:

CERRIDWEN RÒS

Plemeno bearded collie pochází ze skotské Vysočiny, jeho kořeny zasahují až do keltské historie a proto jsme toto keltské dědictví vetkali i do našeho názvu.

Cerridwen byla bájnou středověkou čarodějkou léčitelkou, reprezentuje naši část ve jméně chovatelské stanice. Ròs znamená v překladu růže, Rozárka a její nesmazatelná stopa v jejich dětech.